WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE KLUBU UKS UNIA STRZYBNICA

Top 10 teams

Pozycja Drużyna Pl SD Pts
1. GKS PIAST II GLIWICE S.A. 1 +4 3
2. HKS ODRA MIASTECZKO ŚLĄSKIE 1 +4 3
3. LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE 1 +3 3
4. DKS CZARNI KOZŁOWA GÓRA 1 +2 3
5. LKS SOKÓŁ ORZECH 1 +2 3
6. UKS UNIA STRZYBNICA 1 0 1
7. LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE 1 0 1
8. ŁTS ŁABĘDY 1 0 1
9. KS GÓRNIK BOBROWNIKI ŚLĄSKIE 1 0 1
10. LKS TĘCZA WIELOWIEŚ 1 0 1

O nas

Uczniowski Klub Sportowy "UNIA" Strzybnica został powołany do życia w grudniu 2011r., i kontynuuje tradycje sportowe Strzybnicy sięgające 1924r. W klubie skupiamy się na szkoleniu i pracy z najmłodszymi adeptami piłki nożnej, prowadząc młodzieżowe i dziecięce drużyny z wielu roczników.

Czytaj więcej

10 lipca w naszym Klubie obchodzono mały jubileusz. Tego dnia w 1960r. zawodnicy ówczesnego TKS STAL-BET Strzybnica mierzyli się w barażach o III ligę z KS Ruch Radzionków. Dokładnie w 60-tą rocznicę pierwszego spotkania barażowego do naszego Klubu zawitali uczestnicy tamtego, historycznego dla Strzybnicy wydarzenia. Podczas spotkania z Zarządem wspominano ze szczegółami przebieg tamtych spotkań, przeglądano zdjęcia i archiwalne materiały. Dyskutowano o późniejszych latach naszego Klubu, jak i o obecnej jego sytuacji. Spotkanie było również okazją do wręczenia grawertonów dla Pana Jana Kałużnego i Pana Józefa Gołkowskiego, upamiętniających nadanie im honorowego członkostwa w Klubie. W spotkaniu uczestniczył również Pan Helmut Krywalski. Z pośród żyjących zawodników na spotkanie nie mogli niestety przybyć Rainhold Jaruszowic i Józef Woźniczka. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki od naszego Zarządu.
W lipcu 1960r. na starym boisku zlokalizowanym w miejscu, gdzie dziś stoi szkoła podstawowa i pawilony handlowe doszło do wspomnianego meczu o awans do III ligi z Ruchem Radzionków. W pierwszym spotkaniu nasza drużyna przy obecności kilku tysięcy kibiców uległa 0:2, a w rewanżu rozegranym w Radzionkowie 0:1. Z awansu cieszył się więc Ruch, ale w niczym nie umniejsza to znaczenia pojedynku, które dla naszego Klubu do dziś ma znaczenie historyczne.
Stal-Bet Strzybnica w pierwszym meczu z Radzionkowem zagrał w składzie: Józef Gołkowski - Alfred Hatlapa (Helmut Krywalski), Jerzy Drzyzga, Eryk Gowik, Alfred Siwy, Rainhold Jaruszowic, Józef Woźniczka, Hubert Sznajder, Jan Kałużny, Czesław Boronowski, Józef Rybczyński.

Aktualności

Previous Next Play Pause

Wspierają nas